Prejsť na obsah
Študenti

Študentský cech strojárov, je nezávislá organizácia, ktorá združuje študentov strojníckej fakulty, podporuje ich aktivity a presadzuje práva na akademickej pôde. Časopis Škrt je tiež jednou zo zložiek študentského cechu, ktorou sa snaží informovať študentov o dianí na fakulte a o všetkom čo sa pripravuje. Riadiacim orgánom ŠCS je študentský parlament organizujúci spoločenské, športové a kultúrne podujatia nielen pre všetkých študentov SjF. Každoročne sa snažíme posunúť latku vyššie a pripraviť pre vás zábavu prostredníctvom podujatí ako Beánia strojárov, Ping pong bez bariér, zájazd na autosalón do Ženevy, Toporenie mája (Májovica) a Prvákovica. Tento rok rozbiehame aj projekty, ktoré spríjemňujú bývanie (nová bicykláreň) a štúdium (nová študovňa) na Mladej garde.

Aktivity cechu:

Každý z nás sám dobre vie aký je študentský život pestrý, zábavný čo platí obzvlášť pre študentov ubytovaných na Mladej Garde. Preto sa vám ho snažíme spestriť aj my.
 
Začíname hneď zo začiatku roka akciu PRVÁKOVICA ktorá je určená hlavne pre novo nastúpených prvákov. Je to ich prvé zasvätenie do študentského života. Video z Prvákovice tu.

 

Pred konca roka vás čaká najväčšia a najočakávanejšia spoločenská udalosť organizovaná Študentským cechom strojárov a to BEÁNIA STROJÁROV. Pripravovaná je hlavne pre študentov a profesorov Strojníckej fakulty STU, zúčastniť sa však môže každý. Video z Beánie tu.

 
 

Kto je fanúšikom športu a obzvlášť ping-pongu si príde na svoje. Dlhoročnou spoluprácou s Britskou ambasádou v Bratislave organizujeme charitatívnu akciu PING PONG BEZ BARIÉR.

Pre strojárske firmy máme pripravenú v mesiaci apríl akciu JOB FÓRUM na ktorej prezentujú študentom možnosť budúcej pracovnej spolupráce priamo na fakulte SjF STU.


 

Jednou z najobľúbenejších študentských akcií je každoročné TOPORENIE MÁJA spojené s veselými súťažami a samotné postavenie mája pred Mladou Gardou.


 

Pre študentov ktorý si budú chcieť prilepšiť bodové ohodnotenie ktoré je potrebné pre získanie internátu bude možnosť zúčastniť sa akcie ANTIBORDEL. Ide väčšinou o zveľaďovanie priestorov v okolí Mladej Gardy


web stránka Študentského cechu strojárov
facebook Študentského cechu strojárov