Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Spektrum vedy je cyklus televíznych dokumentov o práci a úspechoch slovenských vedcov. Odborným garantom dielu s názvom Stroje pre práškové technológie je prof. Ing. Marián Peciar, PhD., z Ústavu procesného inžinierstva na Strojníckej fakulte STU v Bratislave.

Dokument priblíži vývoj a návrh nových technológií, strojov a aparátov v oblasti chemického, potravinárskeho a spotrebného priemyslu. Dozviete sa ako vznikajú zariadenia a technológie  pre práškové materiály, aké aspekty sa musia zohľadniť už pri návrhu, čo všetko sa overuje v laboratórnych podmienkach a ako sa rodí technológia od výpočtov, simulácii až po spustenie výroby. Viete čo je axiálny extruder? Je to zázračný prístroj, ktorý dokáže vytlačiť z tvarovateľnej hmoty akýkoľvek vzor výrobku. Prečo sa stal svetovým unikátom a ako sa ho podarilo našim vedcom patentovať, sa dozviete v priloženom dokumente.

http://ncpvat.cvtisr.sk/sk/multimedialna-galeria/videoarchiv/spektrum-vedy-2016-stroje-pre-praskove-technologie.html?page_id=9235