Prejsť na obsah
Dianie na fakulte
Na Strojníckej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave 2.mája 2012 otvorili laboratórium merania tvarových a rozmerových parametrov. Študenti sa tu budú učiť merať súčiastky pre strojársky a automobilový priemysel a vybrané parametre rôznych látok ako sú napríklad biopalivá.

          FOTOGALÉRIA

„Toto moderné laboratórium umožní študentom získavať počas štúdia nové poznatky. Ide o dôležitú časť laboratória, ktorého vybudovanie podporila naša spoločnosť a Nadácia Volkswagen Slovakia. Do rekonštrukcie priestorov a vybavenia laboratória sme investovali 100 000 eur,“ uviedol Albrecht Reimold, člen správnej rady nadácie a predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia.

Otvorenie novej časti laboratória umožní študentom využívať ďalšie moderné zariadenia a prístroje. Okrem zariadení ako sú 4-osové plnoautomatické stroje CNC, na ktorých môžu študenti vytvárať komponenty nielen z dreva, plastu, ale i z kovu tak pribudne nový optický merací prístroj na meranie a kontrolu súčiastok, pec na stanovovanie množstva sušiny v mokrých materiáloch, profesionálny hydraulický lis na zhutnenie prípravkov vlastnej konštrukcie. Na ďalších zariadeniach sa budú študenti vzdelávať v oblasti pneumatiky, hydrauliky, elektropneumatiky a elektrohydrauliky. Vybavenie laboratórií podporila Nadácia Volkswagen Slovakia a spoločnosť Volkswagen Slovakia.

„Podpora firmy akou je Volkswagen Slovakia, ktorá pracuje so špičkovými technológiami je pre nás veľmi dôležitá. Už niekoľko rokov spolupracujeme na študijnom zameraní Automobilová produkcia a získavame know-how priamo z výroby najmodernejších automobilov. Rozvoj tohto laboratória je pre budúcnosť a uplatnenie našich študentov preto veľmi dôležitý. Automobilový priemysel patrí na Slovensku k pilierom ekonomiky a neustále potrebuje nových, kvalitných absolventov technických smerov a my mu ich chceme ponúkať,“ uviedol prof. Ľubomír Šooš, dekan Strojníckej fakulty STU.

Nadácia Volkswagen Slovakia je verejnoprospešná nadácia. Aktívne sa snaží o spoluvytváranie „moderného priestoru pre život“ vo vedomostnej spoločnosti. Ťažiskom jej podporných programov je oblasť vzdelávania. Podporuje inovatívne vzdelávacie projekty a svoj dôraz kladie na vzdelávanie mladých ľudí. Medzi jej projekty patrí napríklad podpora prvého študijného zamerania svojho druhu – „Automobilová produkcia“ na Strojníckej fakulte, či prvé bilingválne triedy v obecnej materskej škôlke na Slovensku.

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako 20 rokov. Od roku 1991 vyrobil viac ako 2,5 milióna vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 8 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Škodu Citigo, SEAT Mii, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.