Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Na Slovensku sa vyrobí ročne milión automobilov, ale iba niekoľko formúl..

Už 10 rokov sú študenti Strojníckej fakulty neoddeliteľnou súčasťou celouniverzitného formulového tímu STUBA Green Team, ktorý každoročne naprojektuje a postaví nový monopost elektrickej formule.

Na akcii s názvom ROLLOUT 2019, ktorá sa konala na konci júna v Auréliu, tento monospost slávnostne odhalili a predstavili verejnosti. A my sme boli samozrejme pri tom! 

A kto tvorí STUBA Green Team?

Je to partia zhruba 30 študentov STU, aktuálne pod vedením kapitána tímu Mareka Habaru, ktorý študuje na našej fakulte. Títo šikovní konštruktéri pripravili aj tento rok nový model a v letných mesiacoch sa s ním zúčastna 3 veľkých medzinárodných súťaži (práve teraz sú v Taliansku na Autodromo Riccardo Paletti).

V tvrdej konkurencii študentských tímov z celého sveta si naši študenti preveria svoje schopnosti a získajú pritom neoceniteľné know-how, ktoré môžu zúročiť nie len akademicky, ale tiež prakticky. Prácu pre tím totiž študenti zvyknú premietnuť do výskumu v rámci diplomovej práce. A po skončení školy majú títo mladí ľudia dvere kariéry naširoko otvorené - o študentov s tak širokými praktickými skúsenosťami sa firmy na Slovensku doslova bijú.

Držíme palce!