Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

Ocenenie je výsledkom niekoľkoročnej spolupráce študentov a spoločnosti ZSE

Na slávnostnom vyhlásení cien Národnej Enviro Súťaže Slovenska 2012 si študenti zo Stuba Green Team-u (SGT) prevzali prvú cenu v kategórii Envirotechnológia roka. Ocenenie sa uskutočnilo v utorok 16. októbra 2012 v Mestskom divadle DPOH a bolo súčasťou prestížneho festivalu Ekotopfilm 2012.

Odborná porota Národnej envirosúťaže sa rozhodla ocenenie udeliť za technológie použité pri vývoji a konštrukcii prvého slovenského pretekárskeho automobilu na elektrický pohon. Elektrická formula SGT FE12 tento rok úspešne reprezentovala Slovensko na prestížnom okruhu v Španielsku.

Generálnym partnerom elektrickej formule a partnerom Slovenskej technickej univerzity v úspešnom vývoji monopostu SGT-FE s elektrickým pohonom je už niekoľko rokov spoločnosťZápadoslovenská energetika.

SGT patrí medzi jeden z pilierov našej emobility. Okrem toho, že práca tímu napomáha vývoju samotnej emobility, STU je akoby našou partnerskou univerzitou. Mnoho odborníkov zo ZSE vyrástlo práve tu,“ uviedol Ján Orlovský, hovorca Západoslovenskej energetiky.

V roku 2010 skupina ZSE ako generálny partner poskytla Stuba Green Team-u 75 % z celkovej sumy vyzbieraných sponzorských príspevkov. Na základe úspešnej spolupráce v ďalších rokoch, ZSE formulu podporila až 90 %-ným príspevkom na zhotovenie nového pretekárskeho auta.