Prejsť na obsah
Dianie na fakulte

V rámci spolupráce
Strojníckej fakulty s Medzinárodnou veteran rallye 500km Slovenských
,
vás pozývame na jej jubilejný
15. ročník – v dňoch 8. – 12. júna 2011.

Jedno z najväčších, najkrajších a najstarších podujatí zberateľov historických vozidiel na Slovensku sa hotuje na svoj jubilejný 15. ročník. Aj keď jeho história siaha až do roku 1937, podujatia sa uskutočnili iba sporadicky. Až od roku 1996 sa organizujú nepretržite a v každom z doterajších ročníkov účastníci prešli tisíce kilometrov po cestách, cestičkách, po mestách, dedinách, hradoch, kaštieľoch, pútnických miestach, ale aj po regiónoch ktoré sú pod patronátom UNESCO. V každom z doterajších ročníkoch štartovalo vyše stovky autoveteránov z celej Európy ba i z USA a samozrejme aj zo Slovenska. O štarty bol vždy veľký záujem a organizátori museli neraz odmietnuť účasť aj vzácnym vozidlám. Mali sme vždy záujem, aby na štarte bolo čo najviac rôznorodých výrobcov automobilov a vyrobených v prvopočiatkoch ich histórie. A tak neraz boli na štarte unikátne vozidlá už od roku 1898. Obdivovatelia takmer z celého Slovenska s údivom sledovali „starčekov“ ako napríklad Delahaye, La Buire, Ford, Panhard Levassor, Isotta Franschini, Bugatti, Hispano Suiza atď., o ktorých sme sa mohli dočítať na prvých stránkach histórie vzniku a výroby prvých automobilov od udelenia patentu na prvý výbušný motor  v roku 1885 s podpismi Daimler a Benz. Nie je bez záujimavostí, že organizátori dostali niekoľkonásobne ocenenie kvality na Slovensku – SLOVAK GOLD.

        Tento jubilejný ročník pripravujú organizátori s mimoriadnou snahou v najvyššej kvalite a náročnosti. Je už tradičné, že patronát prevzal aj nad týmto ročníkom prezident SR Ivan Gašparovič. Centrum podujatia bude v Bratislave v hoteli Incheba, kde pripravujeme aj bohaté sprievodné akcie a atrakcie.

        Už tradičný záujem prejavili veteránisti z Francúzska a najnovšie aj z Dánska čo bude v tomto ročníku prekvapením.

        Plánujeme tradične 3 etapové podujatie:  privítanie a registrácia účastníkov 8.6.2011

1.      etapa Veľkomederská – návšteva Termal parku

2.      etapa Rakúska s perlou a históriou opradené jazero Neusiedl am See

3.      etapa Slovenská – hrad Devín, sídlo prezidenta SR a najnovšia promenáda Bratislavy EUROVEA

        V každej etape budú neopakovateľné zastávky, čerešničky ako tvrdí jeden z nestorov podujatia pán M. Schelling, ktoré potvrdia, že aj tento ročník bude nezabudnuteľný.

Veteran